IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu, 19 III 2023 r.

 1. Dziś (19 III) przypada IV Niedziela Wielkiego Postu zwana również NIEDZIELĄ LÆTARE – RADOŚCI. Jest to także dzień imienin. Ks. Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. W naszej parafii przeżywamy odpust św. Józefa i zarazem Rekolekcje Wielkopostne. Zaproszeni są kapłani z sąsiednich parafii do posługi w konfesjonale. Bardzo proszę o wykorzystanie tego czasu do pojednania się z Bogiem przez spowiedź sakramentalną. Rekolekcje wygłosi ks. prał. Bogusław Zieziula, budowniczy diecezjalnego sanktuarium św. Jana Pawła II w Ignatkach k/Białegostoku.
 2. W tym tygodniu, w sobotę (25 III) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są wyłożone na ołtarzu Matki Bożej. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 9:00 i 11:00. Za tydzień przechodzimy na czas letni.
 3. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z poszczególnych miejscowości i osobom indywidualnym za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego
 4. W naszej parafii 25 maja br. odbędzie się Sakrament Bierzmowania, dlatego zapraszam kandydatów do Bierzmowania z klas 7-8 SP oraz 1. szkół średnich wraz z rodzicami na obowiązkowe spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę (26 III) na Mszę św. o godz. 11:00.
 5. Nabożeństwa pasyjne:
  ● DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16:30 z Mszą świętą o godz. 17:00;
  ● GORZKIE ŻALE: w niedziele przed Mszą św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwach oraz rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.
 6. Zachęcam do lektury marcowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Pismo dostępne jest jeszcze na stoliku przy wyjściu.
 7. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie modlitewne w int. Rodzin: 22 III o g. 18:00 w kaplicy pw. Św. Józefa przy ul. Orzeszkowej 5/2.
 8. W dniach 21 – 23 IV organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności. Szczegóły na stronie spotkaniamalzenskie.pl
 9. W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zaprasza osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia na bezpłatne badania jelita grubego. Szczegóły plakacie i stronie internetowej szpitala.
 10. CARITAS Archidiecezji Białostockiej zachęca do udziału w akcji „Torba Samarytanka”. Przyniesione do Niedzieli Palmowej torby z żywnością będą przekazane osobom potrzebującym.
 11. Bóg zapłać za regularne wspieranie ofiarami prac renowacyjnych naszej świątyni zarówno na tacę jak i na konto parafialne!
 12. Bóg zapłać mieszkańcom Mieleszkowiec Pawłowickich za organizację sprzątania kościoła i w tym tygodniu o tę pomoc proszę kolejną grupę.

Życzę Wszystkim potrzebnych łask Bożych i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.