4 Niedziela Wielkanocna

4 Niedziela Wielkanocna, 30 IV 2023 r.

 1. Dziś (30 IV) przypada Niedziela Jezusa Chrystusa DOBREGO PASTERZA. 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Taca zbierana jest na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 2. Jutro (1 V) rozpoczyna się miesiąc Maryjny – maj. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 16:30, a w niedzielę i uroczystości przed Mszą św. o godz. 9:00. Zachęcam do odprawiania Nabożeństw Majowych w poszczególnych wsiach. Zadbajmy o Kapliczki i Krzyże przydrożne, by były ozdobione kwiatami.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● w poniedziałek (1 V) św. Józefa, Rzemieślnika. Msze św. o godz. 9:00 i 11:00;
  ● we wtorek (2 V) wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to Dzień Flagi Rzeczpospolitej – wywieśmy flagę państwową;
  ● w środę (3 V) uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego o godz. 9:00 i 11:00.
  ● w czwartek (4 V) wspomnienie św. Floriana, Męczennika – Patrona Strażaków. To także I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  ● w piątek (5 V) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, Kapłana. Jest to I-szy piątek miesiąca – czcimy NSPJ;
  ● w sobotę (6 V) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to I-sza sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec KŻR. W tym dniu o godz. 8:00 z Białostockiej Katedry wyrusza XXVIII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna.
 4. Za tydzień (7 V) I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11:00 Procesja Biała wokół kościoła, a następnie spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 5. Bóg zapłać za regularne wspieranie ofiarami prac renowacyjnych naszej świątyni zarówno na tacę jak i na konto parafialne!
 6. Bóg zapłać mieszkańcom Mieleszkowiec Zalesiańskich za organizację sprzątania kościoła i o tę pomoc w tym tygodniu proszę kolejną grupę.

Na nadchodzący tydzień niech Wszystkim błogosławi CHRYSTUS DOBRY PASTERZ!