3 Niedziela Wielkanocna

3 Niedziela Wielkanocna, 23 IV 2023 r.

 1. Dziś (23 IV) przeżywamy Niedzielę Biblijną pod hasłem: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?” (1 Kor 11, 22), która rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego!”.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● w poniedziałek (24 IV) uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;
  ● we wtorek (25 IV) święto św. Marka, Ewangelisty, dzień modlitw o urodzaje;
  ● w środę (26 IV) uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona naszej Archidiecezji i AWSD w Białymstoku;
  ● w sobotę (29 IV) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.
 3. Następna niedziela (30 IV) – to Niedziela Dobrego Pasterza, 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Taca będzie zbierana na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku. W tym dniu zapraszam kandydatów do Bierzmowania na obowiązkowe spotkanie na Mszę św. o godz. 11:00.
 4. W sobotę 6 maja o godz. 8:00 z Białostockiej Katedry wyrusza XXVIII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Wszystko postawiłem na Maryję.” Uroczysta Msza św. na zakończenie w Krypnie o godz. 18:00. Zapisy organizowane są na trasie. Koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje możliwość zapisania się na autokar powrotny do Białegostoku (15 zł).
 5. Bóg zapłać za regularne wspieranie ofiarami prac renowacyjnych naszej świątyni zarówno na tacę jak i na konto parafialne!
 6. Bóg zapłać mieszkańcom Mieleszkowiec Zalesiańskich za organizację sprzątania kościoła i o tę pomoc w tym tygodniu proszę kolejną grupę.

Życzę Wszystkim obfitości łask Bożych na nadchodzące dni!