6 Niedziela Wielkanocna

6 Niedziela Wielkanocna, 14 V 2023 r.

 1. Nabożeństwo Majowe odprawiane jest codziennie o godz. 16:30, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:00.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  ● dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące (poniedziałek, wtorek i środa przed Wniebowstąpieniem Pańskim);
  ● we wtorek (16 V) święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski – po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami;
  ● w czwartek (18 V) wspomnienie św. Jana I, Papieża i Męczennika;
  ● w piątek (19 V) rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego; za udział można uzyskać odpust zupełny;
  ● w sobotę (20 V) wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, Prezbitera;
  ● za tydzień w niedzielę (21 V) obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. W sobotę (20 V) wyrusza doroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Wyjście z białostockiej katedry o godz. 14:00. Pielgrzymkę zakończy Msza o godz. 18:00.
 4. Przy wyjściu dostępny jest nowy numer czasopisma „Drogi Miłosierdzia”, poświęcony Eucharystii i objawieniom Matki Bożej w Lourdes.
 5. Bóg zapłać za regularne wspieranie ofiarami prac renowacyjnych naszej świątyni zarówno na tacę jak i na konto parafialne! Proszę o wsparcie ofiarami zakupu nowego nagłośnienia przenośnego do naszej parafii. Nagłośnienie będzie używane na procesjach eucharystycznych (np. Boże Ciało) i na pielgrzymkach.
 6. Bóg zapłać mieszkańcom Mieleszkowiec Zalesiańskich za organizację sprzątania kościoła i o tę pomoc w tym tygodniu proszę kolejną grupę.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!