Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa, 24 III 2024 r.

  1. Dziś (24 III) Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Dziś ok. godz. 10:00 wyruszymy ulicami Zalesia rozważając stacja Drogi Krzyżowej. Dziś jeszcze (24 III) można zapisać osoby chore do Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej w domach. Wizyta odbędzie się w Wielki Piątek (29 III) od godz. 8.00.
  2. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym Kościół sprawuje zbawcze misteria Jezusa Chrystusa, poczynając od mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Od Wielkiego Czwartku poprzez Wielki Piątek i Wielką Sobotę trwa ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:

WIELKI CZWARTEK (28 III) – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Krzyżma o godz. 9:00 w Katedrze Białostockiej. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja w Ciemnicy do godz. 20:00.
WIELKI PIĄTEK (29 III) – dzień męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Od godz. 8:00 wizyty ze spowiedzią i komunią świętą osób chorych i w podeszłym wieku. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00, a następnie I-szy dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zbierane ofiary przeznaczone są na Grób Pański w Ziemi Świętej.
WIELKA SOBOTA (30 III) – poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 9:00 w Zalesiu, a następnie w kolejnych miejscowościach Parafii, wedle zwyczaju. W tym dniu powstrzymajmy się również od spożywania pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18:00 z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu i poświęceniem wody (weźmy ze sobą świece), a następnie odbędzie się całonocna adoracja przy Grobie Pańskim. Zapraszam do udziału wszystkich Parafian, szczególnie młodzież wraz z rodzicami. (Zachęcam do zapisywania się na nocną adorację tak aby Pan Jezus nie był sam.)
● WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (31 III) – dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6:00 (przed Mszą św. Procesja Rezurekcyjna. Zapraszam do Procesji dzieci, młodzież, dorosłych do niesienia paramentów procesyjnych.) Msza św. także o godz. 10:00.

  1. W II-gi dzień Świąt (1 IV) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca na KUL i CFL w Białymstoku.
  2. Bóg zapłać Sołtysom i parafianom poszczególnych miejscowości za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym roku o pomoc w przygotowaniu dekoracji wielkanocnej w kościele proszę mieszkańców Achrymowiec we środę (27 III) na godz. 9:00.
  3. Bóg zapłać mieszkańcom Łowczyk za organizację sprzątania kościoła i w tym tygodniu o tę pomoc proszę kolejną grupę.

Życzę wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom błogosławionej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia!