Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa, 2 IV 2023 r.

 1. Dziś (2 IV) Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Obchodzimy 18. rocznicę odejścia do Domu Ojca Papieża św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 10:00 wyruszymy ulicami Zalesia rozważając stacje Drogi Krzyżowej z nauczaniem św. Jana Pawła II. Dziś jeszcze (2 IV) można zapisać osoby chore do Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej w domach. Wizyta planowana jest w Wielki Piątek (7 IV) od godz. 8.00.
 2. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym Kościół sprawuje zbawcze misteria Jezusa Chrystusa, poczynając od mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Od Wielkiego Czwartku poprzez Wielki Piątek i Wielką Sobotę trwa ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:
  WIELKI CZWARTEK (6 IV) – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Krzyżma o godz. 9:00 w Katedrze Białostockiej. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja w Ciemnicy do godz. 20:00. Jest to także I-szy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  WIELKI PIĄTEK (7 IV) – dzień męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Od godz. 8:00 wizyty ze spowiedzią i komunią świętą osób chorych i w podeszłym wieku. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00, a następnie I-szy dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  WIELKA SOBOTA (8 IV) – poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 9:00 w Zalesiu, a następnie w kolejnych miejscowościach Parafii, wedle zwyczaju. W tym dniu powstrzymajmy się również od spożywania pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18:00 z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu i poświęceniem wody, a następnie odbędzie się całonocna adoracja przy Grobie Pańskim. Zapraszam do udziału wszystkich Parafian, szczególnie młodzież wraz z rodzicami.
  WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (9 IV) – dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6:00 (przed Mszą św. Procesja Rezurekcyjna. Zapraszam do Procesji dzieci, młodzież, dorosłych do niesienia paramentów procesyjnych.) Msza św. także o godz. 10:00.
 3. W II-gi dzień Świąt (10 IV) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca na KUL i CP-K w Białymstoku.
 4. Bóg zapłać rodzinom Państwa Kozłowskich za przygotowanie pięknej palmy na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać rodzinie Państwa Micun za ofiarowanie Paschału na tegoroczne Święta Wielkanocne. Bóg zapłać Sołtysom i parafianom poszczególnych miejscowości za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym roku o pomoc w przygotowaniu dekoracji wielkanocnej w kościele proszę mieszkańców Ogrodnik we środę (5 IV) na godz. 9:00.
 5. Ukazał się kwietniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Jego myślą przewodnią jest dobre przeżycie Wielkanocy i święta Miłosierdzia Bożego.
 6. AWSD w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) w dniach 14-16 kwietnia 2022 r. Szczegóły na stronie internetowej AWSD.
 7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego (16 IV) w Białymstoku odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na plakacie.
 8. Bóg zapłać mieszkańcom Mieleszkowiec Pawłowickich za organizację sprzątania kościoła i w tym tygodniu o tę pomoc proszę kolejną grupę.

Życzę wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom błogosławionej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia!